ارزش – مقدار اسلام میزبان پاکستان عربستان

ارزش – مقدار: اسلام میزبان پاکستان عربستان پاکستان عربستان، خاورمیانه اسلام آباد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش۲درصدی قیمت زمین در۴سال گذشته ، اعلام ۵سیاست دولت در بخش مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام پنج سیاست دولت در بخش مسکن، گفت: در چهار سال گذشته، اجاره‌بها بیشترین زیاد کردن قیمت را داشته تا به سطح عمومی قیمت‌ها در بلندم

افزایش۲درصدی قیمت زمین در۴سال گذشته ، اعلام ۵سیاست دولت در بخش مسکن

اعلام ۵سیاست دولت در بخش مسکن/افزایش۲درصدی قیمت زمین در۴سال گذشته

عبارات مهم : اجاره

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام پنج سیاست دولت در بخش مسکن، گفت: در چهار سال گذشته، اجاره بها بیشترین زیاد کردن قیمت را داشته تا به سطح عمومی قیمت ها در بلندمدت، خود را نزدیک کند.

به گزارش مهر، حامد مظاهریان در افتتاحیه هفدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن، گفت: این همایش هر سال به منظور نقد و بررسی سیاست های بخش مسکن و طراحی این سیاست ها جهت یک سال آینده برگزار می شود که در همایش امسال، ۵۹ کارشناس و متخصص حوزه مسکن، پذیرای نظرات فعالان این بخش هستند.

افزایش۲درصدی قیمت زمین در۴سال گذشته ، اعلام ۵سیاست دولت در بخش مسکن

وی راجع به اهمیت مسکن با اشاره به اینکه این بخش جزو نیازهای اساسی زندگی خانواده ها هست، افزود: اقتصاد مسکن در کشور عزیزمان ایران در اولویت قرار داشته و در ابتدا باید به این نیاز اساسی در کنار کیفیت ساخت و ساز پاسخ دهیم. این در حالی است که در ۲۰ سال گذشته، از سال ۷۹ تا ۹۲ بهای زمین ۱۰۷ برابر، بهای مسکن ۷۶ برابر، اجاره بها در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۶۱ برابر و تورم به طور کلی ۳۷ برابر شده است هست؛ به این معنا که در ۲۰ سالِ ۷۹ تا ۹۲ بهای زمین سه برابر تورم، بهای مسکن ۲.۲ برابر تورم و اجاره بها ۱.۷ برابر تورم زیاد کردن یافته است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: از آنجایی که زیاد کردن قیمت منزل و زمین، در نهایت و در بلندمدت خود را با قیمت تورم یکسان می کند، از سال ۹۲ تا حال حاضر (سال ۹۶) قیمت مسکن ۱.۶ برابر تورم، قیمت زمین ۲ درصد و اجاره بها ۱.۵ برابر تورم زیاد کردن یافته هست؛ یعنی در چهار سال گذشته، اجاره بها بیشترین زیاد کردن قیمت را داشته تا به سطح عمومی قیمت ها در بلندمدت خود را نزدیک کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام پنج سیاست دولت در بخش مسکن، گفت: در چهار سال گذشته، اجاره‌بها بیشترین زیاد کردن قیمت را داشته تا به سطح عمومی قیمت‌ها در بلندم

وی به سیاست های دولت در بخش مسکن اشاره و خاطرنشان کرد: دولت در پنج حوزه، برنامه های خود جهت مسکن را تدوین کرده که از جمله آن، عدم ورود به عرصه ساخت و ساز از سوی دولت و گسترش بازار رهن هست؛ به این معنی که قدرت خرید خانوارها را جهت خرید مسکن زیاد کردن داده تا بتوانند با استفاده از بازار رهن(تسهیلات) صاحبخانه شوند.

به گفته مظاهریان؛ موجودی مسکن در حال حاضر بیش از تعداد خانوار هست؛ همانطور که در سرشماری سال ۹۵ مشخص شد در ایران، ۲۴ میلیون خانوار و ۲۷ میلیون منزل داریم؛ این در حالی است که در ابتدای انقلاب به ازای هر ۱۰۰ خانه، ۱۲۷ خانواده داشتیم؛ ولی این به معنی نیست که همه خانواده ها صاحبخانه هستند؛ آیا که بخش زیادی از منزل ها به نیت سفته بازی و کسب سود اقتصادی ساخته شده است است.

وی، اولویت سوم دولت را توجه به زوج های جوان و منزل اولی ها دانست و اظهار داشت: این گروه مصرف کننده واقعی منزل هستند؛ ضمن اینکه سیاست چهارم در بخش مسکن، توجه به بافت های فرسوده و حاشیه ای است و در حال حاضر، اجماع خوبی بین مجلس و دولت در خصوص بازسازی بافت های فرسوده و حاشیه ای شکل گرفته هست، در حالی که چهار سال قبل، تردیدهایی در این حوزه وجود داشت.

افزایش۲درصدی قیمت زمین در۴سال گذشته ، اعلام ۵سیاست دولت در بخش مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نهایت سیاست پنجم دولت جهت توجه به بخش مسکن را کمک به توسعه مسکن اجتماعی و خانوارهای کم درآمد بیان کرد و افزود: باید در این بخش، اجماع سیاست ها بین دستگاه های ذیربط در بخش مسکن اجتماعی شکل گیرد.

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | سیاست | همایش | خانواده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs