ارزش – مقدار اسلام میزبان پاکستان عربستان

ارزش – مقدار: اسلام میزبان پاکستان عربستان پاکستان عربستان، خاورمیانه اسلام آباد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دو واکنش‌ها متفاوت خریداران مسکن در بازار کنونی

عمده معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران که از ابتدای فروردین ماه تاکنون انجام و در سامانه رسمی مربوطه از سوی مشاوران املاک ثبت شده، متعلق به واحدهای تا ۳

دو واکنش‌ها متفاوت خریداران مسکن در بازار کنونی

دو واکنش‌ها متفاوت خریداران مسکن در بازار کنونی

عبارات مهم : ایران

عمده معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران که از ابتدای فروردین ماه تاکنون انجام و در سامانه رسمی مربوطه از سوی مشاوران املاک ثبت شده، متعلق به واحدهای تا ۳۰۰ میلیون تومانی بوده و این در حالی است که بسیاری از متقاضیان مسکن با بودجه های بیشتر، بازار را موقتا ترک کرده اند.

به گزارش دنیای اقتصاد ، هنوز شمار معاملات ثبت شده است در سامانه اطلاعات بازار املاک کشور عزیزمان ایران به ۱۰۰۰ واحد مسکونی نرسیده و تا روز گذشته ۸۱۵ معامله از سوی مشاوران املاک در این سامانه ثبت شد. این آمار اگرچه اولیه بوده و به علت فاصله زمانی بین انعقاد مبایعه نامه تا وقت ثبت رسمی معامله در سامانه ذیل وزارت راه و شهرسازی که عموما به چند روز می رسد، نمی توان به آن تکیه کرد، ولی در عین حال آمارهای اولیه بازتابی از اتفاقاتی است که در بازار مسکن در روزهای اخیر رخ داده است.

آمارهای اولیه حاکی از این است که ۸/ ۴۵ درصد از معاملات مسکن در فروردین ماه مربوط به واحدهایی با ارزش حداکثر ۳۰۰ میلیون تومان بوده که نشان دهنده حضور پررنگ منزل اولی ها در بازار و در عین حال محدودیت بودجه آنها هست. ۵/ ۲۱ درصد از خریداران آپارتمان در ۲۱ روز نخست فروردین ماه نیز بودجه ای بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان داشته اند و در این دامنه قیمتی خرید خود را انجام داده اند. سهم آپارتمان های بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از کل معاملات نیز به کمتر از ۳۳ درصد یعنی معادل یک سوم کل معاملات ثبت شده است در فروردین تاکنون می رسد.

دو واکنش‌ها متفاوت خریداران مسکن در بازار کنونی

تحقیقات «دنیای اقتصاد» از واسطه های ملکی نشان می دهد در هفته های گذشته و در شرایطی که خبر افزایش قیمت مسکن از آخرهای سال گذشته، به گوش تمام متقاضیان بالقوه خرید مسکن رسیده، دو واکنش‌ها متفاوت از آنها سر زده هست. کسانی که با محدودیت بودجه ای بیشتری روبه رو بوده و عمدتا متقاضی خرید آپارتمان کوچک یا میان متراژ در حول و حوش میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند، تلاش می کنند هر چه سریعتر خرید خود را در بازار انجام دهند و با وجود کمبود فایل، باز هم به بنگاه ها مراجعه می کنند و در جست وجوی فایل مطلوب خود هستند. ولی زیاد افرادی که با بودجه بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در جست وجوی آپارتمان هستند، ترجیح داده اند بازار مسکن را موقتا ترک کنند و تا زمانی که از واقعی شدن قیمت ها بعد از جو روانی حاصل از تلاطم قیمت ارز مطمئن نشده اند، به بازار باز نگردند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | فروردین | آپارتمان | فروردین ماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs