ارزش – مقدار اسلام میزبان پاکستان عربستان

ارزش – مقدار: اسلام میزبان پاکستان عربستان پاکستان عربستان، خاورمیانه اسلام آباد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مقاومت سکه در مرز دوم

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پایین رفت، ولی با مقاومت معامله گران عوض کردن مسیر داد. در سومین روز هفته، سکه در ابتدای روز ب

مقاومت سکه در مرز دوم

مقاومت سکه در مرز دوم

عبارات مهم : اخبار

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پایین رفت، ولی با مقاومت معامله گران عوض کردن مسیر داد. در سومین روز هفته، سکه در ابتدای روز به روند کاهشی خود ادامه داد و تا قیمت یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید. با این حال، معامله گران بزرگ در این کانال خریدهای خود را اوج بردند و قیمت به سرعت به بالای مرز روانی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بازگشت. قیمت این فلز گرانبها ساعت ۳ بعدازظهر روی عدد یک میلیون و ۹۰۳ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت ۷۳ هزار تومان پایین تر از روز یکشنبه بود و زمینه ساز ثبت سومین افت متوالی شد.

مقاومت سکه در مرز دوم

با این حال، عده ای مقاومت سکه در مرز روانی دوم یعنی عدد یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را نشانه ای از رسیدن قیمت به کف دانستند. این عده باور داشتند، ارزش ذاتی سکه بالای دو میلیون قرار داشت و همین عنوان به بعضی معامله گران جسارت خرید داد. بعضی خبرها حاکی از آن بود که بعد از ساعت ۴ بعدازظهر خریداران بار دیگر فروشنده شدند و قیمت سکه را به زیر یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رساندند. البته قیمت سکه در معاملات خرد بعد از این ساعت نیز بالای یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می شد.

یکی از عواملی که طی روزهای آتی می تواند روند بهای فلز گرانبهای داخلی را تحت تاثیر قرار دهد، روند قیمت دلار خواهد بود. روز دوشنبه، دلار نیز در ابتدای روز به عنوان یک متغیر کاهشی در بازار سکه عمل کرد؛ آیا که شاخص بازار ارز در این روز در بازار غیررسمی به زیر مرز ۶ هزار و ۴۰۰ تومان رفت. حتی بعضی شنیده ها خبر از کم کردن دلار به زیر مرز ۶ هزار و ۳۰۰ تومان می داد. در بازارهای مرزی روند دلار کاهشی تر بود؛ به طوری که در اواسط روز قیمت دلار در هرات افغانستان و سلیمانیه عراق به محدوده های ابتدایی کانال ۶ هزار تومانی رفت. حتی در مقطعی قیمت های زیر ۶ هزار تومان نیز ثبت شد.

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پایین رفت، ولی با مقاومت معامله گران عوض کردن مسیر داد. در سومین روز هفته، سکه در ابتدای روز ب

با این حال، قیمت دلار در این مناطق به سرعت عوض کردن روند داد و به بالای مرز ۶ هزار و ۱۰۰ تومانی رفت. باید دید بازگشت دلار به معنای توقف روند کاهشی این ارز در بازار بود یا این اصلاح قیمت موقتی خواهد بود و قیمت راه کاهشی را بار دیگر پیش خواهد گرفت. به گفته بعضی فعالان، بازار غیررسمی مسیر خود را پیدا نکرده است و بسیاری در انتظار اخبار تازه اطراف برجام هستند. بعضی از معامله گران انتظار دارند؛ در صورتی که اخبار مثبتی از مذاکرات با اروپایی ها منتشر شود، قیمت به زیر مرز ۶ هزار تومانی بازگردد. این در حالی است که عده دیگری باوردارند ممکن است با توجه به چشم انداز عملی شدن تحریم ها قیمت در مسیر افزایشی قرار بگیرد.در حالی که در بازار غیررسمی قیمت نوسانات خود را دارد، در مرکز مبادلات ارزی، قیمت دلار روی عدد ۴ هزار و ۲۰۰ تومان میخکوب شده است هست. قیمت دلار که در آخرهای فروردین ماه در این مرکز به عدد ۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسید، در یک ماه گذشته حتی یک عوض کردن ریالی را ثبت نکرده هست. این در حالی بود که قیمت پوند و یورو تغییراتی را متناسب با بازارهای جهانی ثبت کرده است.

افت نیم سکه شدت یافتن شد

نیم سکه که در دومین روز هفته با ۱۲ هزار تومان کم کردن از مرز یک میلیونی پایین رفته و به قیمت ۹۹۸ هزار تومان رسیده بود، روز دوشنبه افت بیشتری را به ثبت رساند. در سومین روز هفته، نیم سکه ۲۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و تا قیمت ۹۷۸ هزار تومان پایین رفت. بعضی اخبار نیز حکایت از افت نیم سکه تا ابتدای کانال ۹۷۰ هزار تومانی در ساعات انتهایی روز داشتند. در این میان، ربع سکه نیز روز دوشنبه راه کاهشی را پی گرفت. دیروز ربع سکه ۱۰ هزار تومان افت را تجربه کرد و به قیمت ۵۷۵ هزار تومان رسید. این در حالی بود که در روزهای گذشته ربع سکه قیمت های بالای ۶۰۰ هزار تومان را نیز ثبت کرده بود.

در روز کاهشی انواع سکه های بازار، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از قافله عقب نماند و از مرز ۱۹۰ هزار تومان پایین رفت. روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۵ هزار تومان کم کردن به قیمت ۱۸۸ هزار تومان رسید. روز گذشته قیمت سکه از یکسو تحت فشار قیمت دلار در بازار غیررسمی قرار داشت و از سوی دیگر از سوی اونس جهانی نیز حمایت نمی شد. در کنار این، سکه های پیش فروش زیادی در روزهای گذشته تحویل داده شد که ورود آنها به بازار، سمت عرضه را می توانست تقویت کند.

مقاومت سکه در مرز دوم

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: اخبار | بازار | میلیون | میلیونی | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs