ارزش – مقدار اسلام میزبان پاکستان عربستان

ارزش – مقدار: اسلام میزبان پاکستان عربستان پاکستان عربستان، خاورمیانه اسلام آباد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تندروها دست به خودزنی زده‌اند/ اجازه تشکیل احزاب پایدار و نیرومند را نمی‌دهند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تندورهایی که امروز به دولت حمله می‌کنند و آن را مقصر حملات تروریستی می‌دانند متوجه نیستند که دست به یک خودزنی زده‌اند.

تندروها دست به خودزنی زده‌اند/ اجازه تشکیل احزاب پایدار و نیرومند را نمی‌دهند

مبلغ : تندروها دست به خودزنی زده اند/ بعضی در پی از بین بردن ملزومات مردم سالاری هستند/اجازه تشکیل احزاب پایدار و نیرومند را نمی دهند

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تندورهایی که امروز به دولت حمله می کنند و آن را مقصر حملات تروریستی می دانند متوجه نیستند که دست به یک خودزنی زده اند.

مرتضی مبلغ در گفت وگو با ایلنا، راجع به حمله تندورها بعداز اتفاق مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی با اشاره به این که متاسفانه مثل بسیاری از امور مهم و ملی که تندروها به آن دست می اندازند تا مورد مطامع باندی و گروهی خودشان قرار دهند این عنوان هم دستاویزی جهت تخریب دولت قرار دادند، گفت: این عادت تندروهاست که متاسفانه هر چیزی را ملعبه اهداف و منویات خودشان کنند و از هیچ اقدامی جهت تخریب فروگذار نباشند. یعنی به خاطر اینکه به نشانه خودشان برسند دست به هرگونه سوءاستفاده می زنند.

تندروها دست به خودزنی زده‌اند/ اجازه تشکیل احزاب پایدار و نیرومند را نمی‌دهند

او خاطرنشان کرد: آنها توجه نمی کنند که این مساله مربوط به امنیت ملی کشور است و واکنش‌ها آنها نوعی خودزنی محسوب می شود. آنها به خیال خودشان دولت را تخریب می کنند که اگر دقت می کردند متوجه می شدند دولت دراین زمینه کمترین مسئولیت را دارد.

معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات به واکنش‌ها مردم اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه افکار عمومی عمومی به طور گسترده مصالح و منافع ملی را درک کرده است و با رفتاری که انجام داد آن ها را به حاشیه راند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تندورهایی که امروز به دولت حمله می‌کنند و آن را مقصر حملات تروریستی می‌دانند متوجه نیستند که دست به یک خودزنی زده‌اند.

او در پاسخ به این پرسش که عده ای بعد از انتخابات ریاست جمهوری دولت سایه را مطرح کردند، گفت: دولت سایه یک نرم سیاسی است که در سامانه سیاسی کشورهای مردم سالار وجود دارد.

او در ادامه افزود: به طور کلی احزابی که نمی توانند در قدرت قرار گیرند و در انتخابات موفق شوند دولت سایه را با دو نشانه تشکیل می دهند؛ نخست اینکه اگر روزی به قدرت رسیدند برنامه داشته باشند و در حوزه های متفاوت افراد را جهت پذیرش مسئولیت هایی آماده کنند. سپس این که هم دولت را نقد کنند و هم این که در بسیاری از موارد به کمک دولت بشتابند.

مبلغ خاطرنشان کرد: حال این که در این مقطع از وقت افرادی دولت در سایه را مطرح می کنند که ممکن است برداشت دیگری از آن داشته باشند، آنان در پی این هستند که سیاست ها و راهبردهای گذشته را در جهت سیاه نمایی و تخریب دولت ادامه دهند.

تندروها دست به خودزنی زده‌اند/ اجازه تشکیل احزاب پایدار و نیرومند را نمی‌دهند

او تاکید کرد: افرادی که قصد تشکیل دولت سایه را دارند باید برنامه ریزی انجام دهند؛ نه این که به اسم آن دست به هجمه و تخریب دولت بزنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: به نظر می رسد افرادی که این پرسشها را مطرح می کنند زیاد به فکر سیاه نمایی هستند تا دستاوردهای سازنده دولت را نیز زیر پرسش ببرند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تندورهایی که امروز به دولت حمله می‌کنند و آن را مقصر حملات تروریستی می‌دانند متوجه نیستند که دست به یک خودزنی زده‌اند.

معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات در پاسخ به این پرسش که چه سازکاری باید وجود داشته باشد تا دولت سایه تشکیل شود و این که آیا کشور عزیزمان ایران درحال حاضر آمادگی این مهم را دارد، گفت: جهت اینکه یک دولت سایه تشکیل شود باید احزاب پایدار و نیرومند داشته باشیم. در غیر این صورت ممکن نیست.

او در ادامه افزود: متاسفانه در کشور ما یک بینشی وجود دارد که در بعضی از دستگاه های متفاوت نیز نفوذ کرده و با توجه به قدرتی که دارد اجازه نمی دهد احزاب بزرگ و نیرومند تشکیل شود.

تندروها دست به خودزنی زده‌اند/ اجازه تشکیل احزاب پایدار و نیرومند را نمی‌دهند

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: اگر احزاب شناسنامه دار، دارای برنامه و پاسخگو وجود داشته باشند می توان بسیاری از پرسشها را حل کرد؛ ولی بعضی از جریان ها نمی خواهند چنین اتفاقی صورت گیرد. آنهایی که با رانت های متفاوت فعالیت می کنند طبیعی است که از تقویت احزاب بترسند لیکن فکر می کنند به حاشیه رانده خواهند شد.

او در ادامه تصریح کرد: البته یک بینش دیگر نیز وجود دارد؛ بخشی به این پدیده های مهم اعتقادی ندارند و آن را زشت و خطرناک تلقی می کنند و عقیده دارند این گونه کارها غربی هست. آنان حتی با مردم سالاری هم مخالفند و اعتقادی به رای مردم هم ندارند.

او در ادامه با اشاره به این که عده ای معتقدند حکومت نباید به وسیله آرای مردم گزینش شود، گفت: این عده در پی از بین بردن ملزومات مردم سالاری هستند و تلاش می کنند این جریان به حاشیه رانده شود. به خاطر همین است که یکی از ضروریات سامانه سیاسی را تشکیل احزاب بزرگ و فراگیر می دانیم.

این فعال سیاسی با بیان این که دولت باید در کابینه یازدهم تغییراتی ایجاد کند تا موجب رضایت مندی مردم را فراهم کند، اظهار داشت: اعتقاد دارم درسه عرصه مدیریت سیاسی، اقتصاد و آموزش علمی باید تغییرات ایجاد کرد.

او تاکید کرد: مدیران سیاسی استان ها می توانند نقش فوق العاده ای داشته باشند در نظر های مثبت و منفی به دولت. در کابینه یازدهم شاهد بودیم که بعضی از مدیران سیاسی با دولت همگام نبودند که این خود موجب نارضایتی مردم شد.

مبلغ در ادامه خاطر نشان کرد: مساله بعدی اقتصاد است که باید در اولویت قرار بگیرد. جامعه امروز ما به شدت نیاز به جذب سرمایه گذاری و توسعه و رونق کسب و کار دارد که منجر به کم کردن بیکاری خواهد شد. وزارت اقتصاد باید این توصیه را در اولویت قراردهد، بنابراین باید مدیرانی بر آنها نظارت کنند که پیگیر مطالبات مردم باشند.

او در خاتمه عنوان کرد: مهم است در بحث مدیریت علمی و آموزشی در بخش وزارت علوم نیز تغییراتی اعمال شود.

واژه های کلیدی: سیاسی | وزارت علوم | وزارت کشور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs