ارزش – مقدار اسلام میزبان پاکستان عربستان

ارزش – مقدار: اسلام میزبان پاکستان عربستان پاکستان عربستان، خاورمیانه اسلام آباد

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری برگزیدگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درحالی به کار خود آخر داد که بسیاری از جوایز مهم جشنواره را بازیگران و صورت های معروف خارجی گرفتند و مجید مجیدی هم جایزه اخلاق

برگزیدگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

برگزیدگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

عبارات مهم : جایزه

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درحالی به کار خود آخر داد که بسیاری از جوایز مهم جشنواره را بازیگران و صورت های معروف خارجی گرفتند و مجید مجیدی هم جایزه اخلاق را دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، این مراسم در حالی ساعت ۱۹:۳۰ با یک ساعت تاخیر و با پخش سرود جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع شد که در دو دوره گذشته، شروع و آخر به موقع آیین اختتامیه از شاخصه های بارز جشنواره جهانی فیلم فجر بوده و البته به نظر می رسد حضور میهمانان خارجی و تشریفات خاص باعث این تاخیر شده است بود.

برگزیدگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

رامبد جوان مجری مراسم در بخش ابتدایی به تقدیر از دست اندرکاران جشنواره پرداخت و سپس سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره در سخنانی بیان کرد: دو سال گذشته زیاد از دو سه دقیقه حرف نزدم و گزارش ندادم ولی در جشنواره هر چه اتفاق افتاد حاصل دسترنج یک تیم خوشفکر و دلسوز بود و از همه اهالی سینما جهت اینکه به من در برگزاری جشنواره کمک کردند و همچنین از میهمانان خارجی که رونق جشنواره بودند و بسیار آنها را خسته کردیم، قدردانی می کنم.

او با تقدیر از آن دسته از اهالی رسانه و کسانی هم که تلاش کردند حاشیه منفی جهت جشنواره ایجاد کنند، قدردانی کرد!

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درحالی به کار خود آخر داد که بسیاری از جوایز مهم جشنواره را بازیگران و صورت های معروف خارجی گرفتند و مجید مجیدی هم جایزه اخلاق

وی سپس از حاضران خواست الیور استون را به عنوان فیلمساز بزرگی که در مراسم حضور دارد، تشویق کنند.

اولین بخش از اهدای جوایز به جایزه نتپک تخصیص داده شده است داشت که به فیلم «هندی و هرمز» به کارگردانی عباس امینی تعلق گرفت.

امینی که از دریافت جایزه غافلگیر شده است بود آرزو کرد: امیدوارم فرزند های سرزمین من هیچ گاه مجبور نشوند به خاطر فقر تن به ازدواج دهند.

برگزیدگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

در بخش بعدی، جایزه فیلم اول با تقدیر از نگار مقدم بازیگر، به پویا بادکوبه کارگردان فیلم «درساژ» که در جشنواره برلین هم جایزه گرفته بود، تقدیم شد.

بادکوبه با بیان اینکه خیلی کیف می دهد که آدم در کشور خودش جایزه بگیرد، گفت: من این جایزه را به محمدرضا بادکوبه پدرم تقدیم می کنم که از کودکی هر وقت سرصحنه فیلم هایی که تهیه می کرد رفتم، نشان می داد که اخلاق و نظم از هر چیزی مهم تر است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درحالی به کار خود آخر داد که بسیاری از جوایز مهم جشنواره را بازیگران و صورت های معروف خارجی گرفتند و مجید مجیدی هم جایزه اخلاق

در ادامه، جایزه بین الادیان به فیلم گندم از کشور ترکیه ساخته سمیح اوغلو اهدا شد.

در بخش بعدی، جایزه صلح جشنواره با حضور الیور استون به «ریتی پان» کارگردان مشهور کامبوجی اهدا شد.

برگزیدگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

استون با تمجید از پان گفت: او مدتی طولانی است که فیلمسازی می کند و من با افتخار این جایزه را به او تقدیم می کنم.

پان هم بعد از دریافت جایزه خود گفت: جهت این جایزه تقدیر خاص می کنم و فکر می کنم شاید سینما نتواند دنیا را عوض کردن دهد ولی می تواند باعث شود که با هم دیالوگ داشته باشیم.

همچنین دیپلم افتخاری در این بخش به سازنده فیلم معدنچی «هانا اسلک» اهدا شد که وی آرزو کرد در سال های پیش رو تعداد بیشتری فیلم از کارگردانان زن ایرانی ببیند.

در بخش جلوه گاه شرق، جایزه عالی ترین فیلم کوتاه آسیایی به محمد کارت جهت فیلم «بچه خور» اهدا شد.

تندیس بعدی هم جهت عالی ترین کارگردان به مریم بحرالعلومی کارگردان فیلم «پاسیو» تقدیم شد.

برای اهدای جایزه عالی ترین فیلم بلند این بخش، از محمدمهدی حیدریان مدیر شرکت سینمایی هم دعوت شد که به جمع داوران اضافه شود تا تندیس این بخش را به کارگردان فیلم «پدر و پسر» دونگ اینگ اونگ تقدیم کنند.

این فیلمساز گفت: این جایزه جهت ما بسیار ارزشمند است و اگرچه قبلا از انسان دوستی ایرانی ها شنیده بودیم ولی از قشنگی های شهر و هوای خوب پایتخت کشور عزیزمان ایران هم لذت بردیم.

کیانیان مدیر کاخ جشنواره در بخش بعدی، جایزه اخلاق را تقدیم کرد که بعد از حضور روی سن گفت: اینکه در این سال ها اهدای این جایزه به من سپرده شده است یک بعد گردنی جهت من هم است که فرزند خوبی باشم و البته تلاش می کنم هر سال فرزند خوبی باشم.

او با لهجه مشهدی از سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت کرد تا جهت اهدای جایزه روی سن حاضر شود.

صالحی با ابراز خوشحالی از حضور مهمانان خارجی در کشوری که یک زمانی کشور شعر بود و امروز کشور سینما هم هست، گفت: در دوره ای که خیلی ها تلاش می کنند از کشور عزیزمان ایران صورت ای دیگر بسازند، از شما که تلاش می کنید صورت ای خوب از کشور عزیزمان ایران بسازید قدردانی می کنم.

جایزه محمد امین در این بخش به محید مجیدی تقدیم شد که او با دریافت جایزه بدون هیچ صحبتی صحنه را ترک کرد.

بخش بعدی این مراسم به مسابقه مهم جشنواره یعنی سینمای سعادت تخصیص داده شده است داشت که مریلا زارعی و محمود کلاری دو داور ایرانی این بخش بودند و جوایز این بخش با بی نظمی و اشتباه زیادی اهدا شد.

لوح افتخار عالی ترین فیلم کوتاه به «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی اهدا شد و او از مسئولان خواست انیمیشن کشور عزیزمان ایران را جدی بگیرند.

سیمرغ عالی ترین فیلم کوتاه نیز به فیلم «ایمان» از روسیه به کارگردانی تاتیانا فدوروسکایا تعلق گرفت.

جایزه خاص هیات داوران جهت عالی ترین دستاورد هنری هم به فیلم «ترانه گرانیت» تقدیم شد.

سیمرغ سیمین عالی ترین بازیگر زن هم به ماهور الوند جهت فیلم «هتریک» اهدا شد.

سیمرغ سیمین عالی ترین بازیگر مرد هم به لئون لیچف بازیگر فیلم «معدنچی» تعلق گرفت.

مریلا زارعی در آخر به نمایندگی از داوران این بخش از بازیگران فیلم «تنگه ابوقریب» تقدیر کرد.

سیمرغ سیمین عالی ترین فیلمنامه هم به رامتین لوافی جهت فیلم «هتریک» اهدا شد.

جایزه عالی ترین کارگردانی بخش سینمای سعادت هم به آلکسی گرمن جهت ساخت فیلم «دولاتوف» اهدا شد.

در آخر گروه تحریریه سایت زرین عالی ترین فیلم هم با جایزه ۴۰ میلیون تومان به میلکوف لازاروف جهت فیلم «آگا» تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا، آخر بخش این مراسم اجرای کنسرتی به وسیله شهرام و حافظ ناظری بود.

این اختتامیه که دقایقی بعداز ساعت ۲۱ به آخر رسید، با حاشیه هایی نیز همراه بود که از آن جمله به ناهماهنگی هایی در اهدای جوایز می توان اشاره کرد. این موضوع، انتقاد و تاسف حاضران ایرانی را در مراسمی که مهمانان خارجی زیادی هم حضور داشتند به همراه داشت.

همچنین پوشش نامتناسب با یک مراسم رسمی همچون اختتامیه جشنواره فیلم فجر به وسیله بعضی داوران و دست اندرکاران جشنواره نیز باعث تعجب و انتقاد شده است بود؛ آن هم در شرایطی که تقریبا تمام مهمانان خارجی با لباس رسمی به تالار وحدت آمده بودند.

هنگام حضور الیور استون روی صحنه، رامبد جوان ابتدا با او سلفی گرفت و به شوخی خطاب به حاضران هم گفت که حتما این لحظه حسادت خیلی از آنها را برانگیخته است.

جوان در بخشی از اهدای جوایز سینمای سعادت هم که معلوم نبود لوح تقدیر فرد برگزیده چه شده است از او خواست که به جای جایزه با او سلفی بگیرد.

واژه های کلیدی: جایزه | خارجی | جشنواره | کارگردان | کارگردانی | جشنواره فیلم | کارگردان فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs