ارزش – مقدار اسلام میزبان پاکستان عربستان

ارزش – مقدار: اسلام میزبان پاکستان عربستان پاکستان عربستان، خاورمیانه اسلام آباد

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری توضیح وزیر فرهنگ راجع به راه‌نیافتن مستند فائزه هاشمی به جشنواره سینماحقیقت

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین روز برگزاری جشنواره سینما حقیقت به پردیس چهارسو آمد.

توضیح وزیر فرهنگ راجع به راه‌نیافتن مستند فائزه هاشمی به جشنواره سینماحقیقت

توضیح وزیر فرهنگ راجع به راه نیافتن مستند فائزه هاشمی به جشنواره سینماحقیقت

عبارات مهم : ایران

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین روز برگزاری جشنواره سینما حقیقت به پردیس چهارسو آمد.

به گزارش ایسنا، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه 25 آذر در دیدار از جشنواره سینما حقیقت ترجیح داد فقط پاسخگوی سوالاتی در زمینه سینمای مستند باشد، ابتدا در پاسخ به اینکه با توجه به زیاد کردن بودجه فرهنگی در سال ۹۷ اوضاع سینمای مستند ارتقاء خواهد یافت، گفت: امیدوارم اتفاقات خوبی در همه حوزه ها بیفتد. البته زیاد کردن های بودجه چشمگیر نیست. با توجه به امکانات و منابع مالی در کشور بودجه زیاد کردن یافته و بودجه تحول آمیزی نیست.

او ادامه داد: ما امیدواریم همین مقدار محدود بودجه زیاد کردن یافته را نسبت به سینمای مستند جدی تر بگیریم و با مدیریت منابع موجودمان به سینمای مستند توجه خاص ای داشته باشیم.

صالحی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برنامه وزارت ارشاد در سال پیش رو جهت سینمای مستند چیست، گفت: قدرت سینمای مستند ما در استان ها از دو وجه قابل توجه هست. یکی خلاقیت مستندسازان ما در استان هاست که باعث می شود توجه بیشتری به استان ها بشود تا استعدادها ظهور پیدا کنند و وجه دیگر این عنوان سوژه هایی است که در استان ها وجود دارد و در پایتخت کشور عزیزمان ایران کمتر دیده می شود بنابراین از هر دو وجه سینمای مستند ما در استان ها اهمیت پیدا می کند.

او ادامه داد: ایده ای که هم اکنون در شرکت سینمایی در این راستا مورد توجه است منزل مستند استانی هست. با این نظر که منزل های مستند استانی به زمینه های تولید این نوع مستند با نگاه به ظهور و بروز خلاقیت و توجه به سوژه های خاص کمک کنند.

صالحی در پاسخ به اینکه وزارت ارشاد با توجه به حجم مخاطبینی که جشنواره های متفاوت دارند آیا برنامه ای جهت ساخت و ساز سالن هایی مناسب تحت عنوان یک مجموعه همچون کاخ جشنواره ها دارد، گفت: این اتفاق را شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران باید پیگیری کند. ما به عنوان وزارت ارشاد جهت سال ۹۷ بودجه عمرانی نداریم.

او ادامه داد: این مساله نیاز جدی پایتخت کشور عزیزمان ایران است که بتواند مکانی جهت جشنواره های ملی و بین المللی اش در پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد که در شأن سینمای کشور عزیزمان ایران باشد.

وزیر ارشاد اظهار امیدواری کرد تا این عنوان جزو اولویت های شورای شهر تازه پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرداری باشد.

صالحی راجع به دغدغه های مستندسازان که بعضی از آنها در پردیس چهارسو و روند بازدیدش با او مطرح کرده اند و پیگیری این دغدغه ها گفت: چندی قبل جلسه ای با هیات مدیره انجمن مستندسازان در موزه سینما داشتیم و امیدواریم به زودی نیز با کارگردانان و تهیه کنندگان حوزه سینمای مستند جلسه خوبی داشته باشیم.

وزیر ارشاد در بخش نهایی این گفت وگو راجع به اینکه آیا در آخرین روز به جشنواره سینما حقیقت آمده هست، گفت: قرار بود نخستین روز به جشنواره بیاییم ولی نشد و آخرین روز آمدیم.

او در پاسخ به اینکه آخرین مستندی که دیده است چه مستندی بوده، گفت: اجازه بدهید اسم نیاورم. مقید هستم اسم فیلم ها و کتاب هایی که دیده ام را نیاورم.

صالحی راجع به حواشی نمایش مستند فائزه هاشمی که به جشنواره سینما حقیقت راه نیافت، گفت: در جریان هستم. شرکت سینمایی دستورالعملی دارد که براساس همان دستورالعمل واکنش‌ها کرده اند. چقدر درست یا نادرست به هر حال دستورالعملی بوده است.

توضیح وزیر فرهنگ راجع به راه‌نیافتن مستند فائزه هاشمی به جشنواره سینماحقیقت

واژه های کلیدی: ایران | مستند | استانی | سینمای | جشنواره | سینمایی | عباس صالحی | وزیر ارشاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs